Představujeme občanské sdružení Home4Pets

Občanské sdružení bylo založeno v roce 2011 lidmi, kterým nebyl lhostejný osud pejsků a kočiček, kteří se toulají po ulici, nekontrolovatelně se množí, zbavil se jich majitel nebo žijí v nevhodných podmínkách či jsou dokonce týráni…

Jako hlavní činnosti H4P je široká síť domácích depozit a inzerce pejsků na různých portálech, což osloví nejvíce potencionálních zájemců a případných nových majitelů.

Pojem dočasná péče již všichni známe, setkali jsme se s ním, když jsme si představovali projekt Tety v akci a o.s. Dočasky.cz, v podstatě všichni, co se nějakým způsobem angažují v záchraně němých tváří, tak se znají a spolupracují.

Home4Pets tedy pomáhá pejskům v domácích depozitech najít ztracenou důvěru, pomáhá jim se socializovat a dává jim potřebnou výchovu a veterinární péči, aby pak pejsek mohl jít do adopce. Samozřejmě i zde probíhá prvotní seznámení se s budoucím osvojitelem. Seznámení se skládá ze vstupního pohovoru, poradou s psychologem a odborníkem na etologii psů. Mnohdy budoucí majitel pejska přijde s nějakou představou, ale s nulovými zkušenostmi, a proto mu tohle prvotní setkání a pohovory pomohou ve výběru vhodného pejska tak, aby byli všichni spokojeni. S novým majitelem adoptovaného pejska nebo kočičiky je pak H4P nadále v kontaktu.

Čím déle se občanské sdružení věnuje této práci, tím více poznává mnohem hlubší problematiku, než jakou je najít nový domov opuštěnému pejskovi nebo kočičce, proto Home4Pets klade velký důraz na následující činnosti:

  • poskytnutí azylu a co nejkvalitnější veterinární péče pro opuštěné psy a kočky
  • začleňování psychicky handicapovaných zvířat do normálního života prostřednictvím vyhledání vhodného osvojitele
  • osvětová činnost, podpora projektů spojených s omezením nekoordinované reprodukce psů
  • maximální součinnost s ostatními organizacemi s obdobným zaměřením při prosazování legislativních změn a zvýšení ochrany práv zvířete před jakoukoliv formou týrání

JAK MŮŽETE POMOCI?

V současné chvíli Home4Pets rozšiřuje svou síť dočasných domácích depozit. Tak pokud máte chuť strávit nějaký ten čas s pejskem, kterému tím dáte šanci na nový domov a udělat tak prospěšnou věc, tak neváhejte a ozvěte se. Žádaná je nyní hlavně lokalila Praha a okolí, Střední Čechy. Pejsek je v dočasném domově průměrně 2-3 měsíce, než se mu najde nový a trvalý domov, jen vyjímečně déle. Po celou dobu má pěstounská rodina komplexní oporu ve zkušenějších spolupracovnících, veškerá veterinární péče je zajištěna smluvním lékařem a hrazena H4P.

Velkou pomocí by pro H4P byli různí “převozníci”, kteří by měli čas a kapacitu občas převézt nějakého psa na veterinu nebo do nové dočasné rodiny.

A v neposlední řadě uvítají kohokoliv fyzicky zdatného, kdo se nebojí práce.

Vítání jsou také nový inzerenti, kteří by zadávali inzeráty pejsků a kočiček na inzertní portály.

A kdo by chtěl nebo měl možnost něco darovat:

  • přepravky a klece pro převozy všech velikostí, dezinfikovatelné štěněcí ohrádky do pěstounských rodin
  • plínkové (inkontinenční podložky ze zdravotnických potřeb v libovolném množství a velikosti)
  • kvalitní gumové (omyvatelné) hračky
  • kvalitní granule pro štěňata i pro dospělé, optimálně Calibra, Brit nebo jiné prémiové (popř. superprémiové) značky, štěněcí mléko

Pokud čtete tyto řádky a kývete hlavou, že ano, tak neváhejte a napište H4P e-mail. Každý máme nějakou možnost pomoci, každý děláme rád něco jiného…někdo si rád vezme do dočasné péče pejska, někdo raději pracuje od počítače, další zase rád pracuje rukama..a když se spojíme, tak je to jedna velká pomoc a věřte, že ten pocit je k nezaplacení!

Více informací o HOME4PETS:
http://www.home4pets.cz/
https://www.facebook.com/Home-4-Pets-148188988623742/

Zdroj: https://www.pesweb.cz/cz/1573.predstavujeme-obcanske-sdruzeni-home4pets

Sdílet:
Nákupní košík